CTP Paket Soğutma Kuleleri kurulumu, onarımı, bakımı ve yükseltmelerinde en yeni ve en iyilerle tanıştırmaktan gurur duyuyoruz. Paket tip soğutma kuleleri ürün yelpazemiz 0,6 m²'den 36 m² arsa alanına kadar tip serisinden oluşmaktadır. Soğutma kulesi kabuğunun fiberglas takviyeli polyester malzemesi, neredeyse korozyona uğramaz, ısıya dayanıklıdır, neredeyse yok edilemez, hızlı bir şekilde kurulur ve ekonomiktir. Daha büyük soğutma kulesi modelleri, tüm çevre çevresinde korkuluklarla donatılmış, tamamen yürünebilir, kaymaz, gritlenmiş fan güverteleri ile pultrude CTP çerçevelerinden yapılmıştır ve oluklu CTP levhalardan yapılmış su geçirmez kasalara sahiptir. Fan üniteleri, hareketsiz durumdayken ayarlanabilir kanatlı indüklenen çekişli fanlar, dişli motor tahrikleri ve tel örgü korumalı sıcak daldırma galvanizli fan ünitesi desteklerinden oluşur. Kontroller ve bakım için, hava girişlerinden dışarı üflemenin neden olduğu su kaybını en aza indiren, hava akışının olumsuz girişimini azaltan ve soğuk su havuzunu gölgeleyen ve su sıçrama seslerini azaltan, kolayca çıkarılabilen panjurlar sağlanmıştır. İsteğe bağlı olarak paslanmaz çelik ve sıcak daldırma galvanizli çelik yapılar da mevcuttur.

Tek Hücreli Kuleler

Küçük modüler yapıları ve axial fan tasarımı ile oldukça verimli olan tek hücreli CTP Su Soğutma Kuleleri uzun ömürleri ile sektörde çok tercih edilirler. Birinci sınıf PVC malzemeler, el yatırma tekniği ile yapılmış CTP kompozit malzemeler, PP dolgular, alüminyum fan kanatları ve krom bağlantı elemanları kullanarak yapılan bu cihazların ömürleri 25 senenin üzerindedir. Radyan fanlı kulelere nazaran %50 ye varan enerji (su tüketimi ve fan kilovatı) tasarrufu bu kuleleri öne çıkarır. Kule oturma alanı metrekaresinin yarısı kadar su deposu olan bu kuleler ilave bir depoya ihtiyaç duymadan uzun yıllar çalışabilirler. Çelik platform üzerine konumlandırılabilen bu kuleler aynı zamanda düzgün beton zemine de yerleştirilebilir.

Çift Hücreli Kuleler

CTP çift hücreli su soğutma kulelerinin en önemli özelliği yedeklemeye veya kısmi çalışmaya uygun üretilmiş olmalarıdır. Bu kuleler bir asil bir yedek çalıştırılabildikleri gibi her iki kule düşük kW’larda çalıştırılabilirler. Mevsimsel piklerde kapasitenin tamamı (%100) kullanılabilmekte olup işletmenin olumsuz etkilenmesini önler. Çift hücreli kulelerde opsiyon olarak çelik platform üzerinde konumlandırılmış kulelerde drenaj çıkışı kulenin tabanına yerleştirilebilmektedir. Zeminde oluşacak katı partiküller bu yolla kolayca drene edilebilmektedir. Çift hücreli su soğutma kulelerinin diğer bir faydası bir hücrede oluşabilecek herhangi bir arızadan diğer hücrenin etkilenmeden çalışabilmesidir.

Çok Hücreli Kuleler

İki veya daha çok kulenin yan yana ya da bitişik nizamda tasarlanmasıyla oluşurlar. Çoklu yapılarından dolayı yedeklemesi en uygun maliyetli kulelerdir. Kademeli kapasitelerde çalışmayı en hassas şekilde yapabilen bu kuleler CTP havuzlu ya da büyük beton havuzlu olarak tasarlanabilmektedir. Havuzlu kulelerde emiş filtreleri yarım tasarlanarak emiş pompasının hava yapmanın önüne geçilmektedir. Çift hücreli soğutma kulelerindeki gibi esnek çalışma ve yedekleme yapabilen bu kuleler otomasyon yapıldığında, farklı derecelerde devreye girme, devreden çıkma yani stand-by konumunda durmayı başarıyla yapabilmektedir. Otomasyon ile kalkış yavaşlama duruş gibi durumları otomatik olarak su çıkış sıcaklığına bağlı olarak yapabilen bu sistemler çok verimlidirler.

CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri CTP Paket Soğutma Kuleleri