Whatsapp

Mersin Soğutma Kulesi İmalatçıları

Sunduklarımız

Çalışmanın Detayları:

Mersin Soğutma Kulesi İmalatçıları CTP Mühendislik akla gelmektedir. Soğutma kulesi tercihen binanın dışına sağlam bir temel veya çerçeve üzerine kurulur ve ankraj cıvatalarıyla sabitlenir.

Soğutma kulesi ısı kaynaklarının yakınına kurulmamalıdır.

Soğutma kulelerinin kurulumuna izin verilir:

  1. soğutma kulesine yerel besleme ve egzoz havalandırması sağlanması şartıyla üretim alanı içinde. Egzoz manifoldundan besleme manifolduna nemli hava girmesini önlemek için, aralarında en az 5 m mesafe bırakılmalıdır;
  2. binaların zeminlerinde, ilgili tasarım çalışmalarını yürütürken;
  3. soğutma kulesinin gövdesi, fanın (6) kabuğunun kule içinde en az 0,5 o eğime sahip olacağı şekilde kurulur ;
  4. tahliye hattını kurarken, tanktaki tahliye borusu su seviyesinin üzerine kurulmalıdır. Borudan suyun tahliyesi, durgun su olmadan serbest olmalıdır.

Pompa kapatıldığında basınç hattının donmasını önlemek için, suyun pompayı bypass ederek baypas yoluyla tank-tank içine engellenmeden boşaltılması sağlanmalıdır.

Kışın donmayı önlemek için basınç başlığı ve drenaj hatlarının boruları ısıl olarak yalıtılmalıdır.

 
 

Soğuk bir dönemde çalışmanın güvenilirliğini artırmak için, bir termal röle (teslimat setine dahil değildir) kullanılarak fanın otomatik olarak kapatılmasının sağlanması tavsiye edilir. Soğutma kulesinde soğutulan suyun sıcaklığı 12 ... 8 o С'ye düştüğünde fan kapatılmalıdır.

Fan motoru 380/220 V, 50 Hz güç kaynağına bağlanmalıdır. Güç kablosu, elektrik kablosu girişinden fan motoruna verilir.

Çark kanatları ile gövde arasındaki boşluk eşit olmalıdır. Boşluk eşit değilse, fan ortalanmalıdır. Motorun altındaki şimlerle dikey olarak hizalayın. Elektrik motorunu motor montaj platformunun oluklarına yerleştirerek yatay olarak hizalayın.

Soğutma kulesini çalıştırmadan önce doğru kurulumu, dişli bağlantıların sıkılığının güvenilirliğini ve contaların sıkılığını kontrol etmek gerekir.

Fanın kısa süreli çalıştırılmasıyla çarkın dönüş yönünü belirleyin (soğutma kulesine hava pompalanmalıdır). Gerekirse, devre kesicinin çıkış tarafındaki güç kablosunun iki fazını ters çevirin.

Kurulum çalışmaları yapılırken, belirtilen güvenlik kurallarına ve işletmede yürürlükte olan kurallara uyulmalıdır.

Mersin Soğutma Kulesi İmalatçıları Mersin Soğutma Kulesi İmalatçıları Mersin Soğutma Kulesi İmalatçıları Mersin Soğutma Kulesi İmalatçıları Mersin Soğutma Kulesi İmalatçıları Mersin Soğutma Kulesi İmalatçıları Mersin Soğutma Kulesi İmalatçıları

Diğer Çalışmalar:

HEMEN ARA