1210
2021
Soğutma, sistemi,soğutma kulesi, hangi, durumda, kullanılır?

Soğutma sisteminde soğutma kulesi hangi durumda kullanılır?

Soğutma, termal enerjinin bir ortamdan diğerine aktarılmasıdır. Endüstriyel uygulamalarda, süreçlerin ekipman veya ürünlerin aşırı ısınmasına neden olmamasını sağlamak için soğutma kritik olabilir. Birçok soğutma uygulaması, suyu ısıyı emmek için bir ortam olarak kullanır, çünkü suyun kaynama noktası ve özgül ısısı yüksektir. Endüstriyel soğutma kulesi sistemi kurmanın birçok farklı yolu vardır, ancak her bir sistemde soğutma suyunun nasıl kullanıldığı incelenerek ona göre tasarım yapılır. 

Soğutma sistemleri, bir ısı transfer ortamı olarak suya güvenir. Bu, herhangi bir soğutma sisteminin sürekli çalışması için su soğutma kulesinin gerekli hale geldiği anlamına gelir. Uygulamanızdaki soğutma sisteminin türünü anlamak, en etkili su soğutma kulesi planını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Soğutma Kulesi Kullanım Faydaları

Soğutma kuleleri gibi buharlaşmalı ısı atma cihazları, hava soğutmalı veya kuru ısı atma cihazlarına göre önemli ölçüde daha düşük su sıcaklıkları sağlar, böylece daha uygun maliyetli ve enerji açısından verimli bir soğutma sistemi elde edilir. Soğutma kuleleri, hava soğutmalı HVAC veya proses soğutma sistemlerine kıyasla çok fazla su ve enerji tasarrufu sağlar. Örneğin, 400 tonluk hava soğutmalı bir soğutma grubunu çalıştırmak, 400 tonluk su soğutmalı bir soğutma grubunu çalıştırmaktan %50 daha fazla elektrik gerektirebilir. Uygun soğutma sistemi programları uygulanarak, bina HVAC, soğuk hava deposu ve endüstriyel soğutma sistemleri, işletme maliyetlerini en aza indirirken en verimli çıktı için optimize edilebilir.

Soğutma kuleleri, en verimli çalışmayı sağlamak ve arıza süresini azaltmak için uygun bakım gerektirir. Soğutma kulesinin çeşitli zorlukları vardır: su tasarrufu, korozyon, kireç, tortular ve mikrobiyolojik aktivite. Buharlaşan su, tortu, tortu ve korozyona yol açan konsantre hale gelebilen makyaj suyundan çözünmüş safsızlıklar bırakır. Bu sorunlar, üretim kesintisine, ek maliyetlere ve verimliliğin düşmesine yol açan su ekipmanı arızasına neden olabilir. Profesyonel su arıtma, uzman desteği, odaklı optimizasyon ve sektördeki En İyi Uygulamalar ile bu zorlukları en aza indirir.

Soğutma Kulesi Su Arıtma Neden Önemlidir?

Soğutma verimliliğini bozacak olan kireç oluşumunu ve kirlenmeyi kontrol etmek ve lejyonella bakterilerinin neden olduğu potansiyel olarak ölümcül bir pnömoni olan Lejyonella bakterileri gibi zararlı mikropların büyümesini kontrol etmek için sistemi zararlı korozyona karşı korumak önemlidir. Herhangi bir risk kaynağını belirlemek için Lejyonella risk değerlendirmesi sağlıyoruz ve uygunluğu sağlamak için uygulanan ve düzenli olarak gözden geçirilen bir kontrol planının temelini oluşturuyoruz.
 

CTP Mühendislik  Soğutma Kulesi Çözümünün ve Toplam Su Arıtmanın Faydaları

Soğutma kulelerinin optimum performansta çalışmasını ve  mekanik, kimyasal ve mikrobiyolojik olarak tam uyumlu olmasını sağlıyoruz. Uzmanlardan oluşan ekibimiz, herhangi bir soğutma kulesinde eksiksiz bir bakım ve mühendislik yelpazesi yürütmek üzere eğitilmiştir. Operasyonel verimlilik potansiyelinize minimum kesinti ile ulaşılmasını sağlamak için su soğutma kulesi hizmetleri sunuyoruz. Tüm su ihtiyaçlarınıza yardımcı olabilir ve yönetebiliriz.
 
Size tam olarak uymanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi göstermek için yerinde ücretsiz bir fiyat teklifi sunmak için sizi ziyaret etmeye hazırız. Uzmanlardan oluşan ekibimiz, müşterilerimize tam kapsamlı bir hizmet sunmak için su arıtma ve hijyen hizmetlerimizi tamamlayan bir hizmet olan herhangi bir soğutma kulesinde eksiksiz bir bakım ve mühendislik yelpazesi yürütmek üzere eğitilmiştir.